28 Aralık 2014 Pazar

Aralıkta Çıkmış Kitaplar ve Yakında Çıkacaklar2014'ün son günlerindeyiz.Yeni yıla az kaldı.Aralık ayı biterken şöyle bi son çıkan kitaplara bakayım dedim.
Aralık 2014'te çıkmış kitaplar;
1Arzulanmış

Orjinal Adı:Desired   Yazarı:Morgan Rice          Türü:Fantastik
Vampir Mektupları Serisi'nin 5.kitabı olan Arzulanmış Aralık'ta satışa çıktı.Morgan Rice'ın yeni çıkan kitabının orjinal adı"Desired" ve türü fantastik edebiyat.
Konusu:Vampir Mektupları Serisi'nin beşinci kitabı olan Arzulanmış'ta, Caitlin Paine bir kez daha zamanda yolculuk ettiğini fark ederek uyanıyor. Bu kez kendini 18. yüzyıl Paris'inde bolluğun, ferahın, kral ve kraliçelerin ama aynı zamanda da devrimin tam ortasında buluyor.

Gerçek aşkı Caleb ile yeniden kavuştuktan sonra, ikilimiz hiçbir zaman sahip olamadıkları romantik, sessiz, sakin anları elde ediyorlar. Paris'in romantik köşelerini gezerek, aşklarını büyüterek huzurla dolu bir zaman geçiriyorlar. Caitlin, Caleb ile birlikte yaşamak ve anın tadını çıkarabilmek adına babasını bulmak için başladığı arayıştan vazgeçmeye karar veriyor. Caleb de onu alıp okyanusun hemen yanındaki, Orta Çağ'dan kalma kalesine götürüyor. Caitlin, hayatında hiç olmadığı kadar mutlu hissediyor kendini. Ama sahip oldukları bu huzurlu zaman sonsuza kadar sürmüyor.


2.Bay Mercedes
Orjinal Adı:Mr.Mercedes    Yazarı:Stephen King      Türü:Korku-Gerilim
Stephen King'in yepyeni romanı olan Bay Mercedes Aralık ayında satışa sunuldu.Altın Kitaplar Yayınevinden çıkan bu kitap hakkında bilgi;
Bakalım bu oyunda kim av, kim avcı olacak?

BILL HODGES: emekli polis

BRADY HARTSFIELD:Bill Hodges'un asla çözemediği cinayetlerin faili.

Şimdi bir kez daha büyük bir oyunda karşı karşıyalar. Dünyanın en çok satan yazarı Stephen King'den zamana karşı yarışan yüksek gerilimli bir roman.

3.Ters Yüz
Orjinal Adı:Making Faces    Yazarı:Amy Harmon      Türü:Aşk
Yabancı Yayınevinden çıkan Ters Yüz Amy Harmon'un Türkiye'de yayınlanan tek kitabı.
Konusu:Ambrose Young okulun en çekici çocuğu ve kasabanın yıldız güreşçisiydi. Uzun boylu ve yapılı bir vücudu, omuzlarına değen saçları ve yakıcı gözleriyle aşk romanlarının kapaklarını süsleyebilecek kadar yakışıklıydı. Fern Taylor bunun farkındaydı ve Ambrose Young'a âşıktı. Belki de bu kadar yakışıklı olduğu için Fern asla onunla birlikte olabileceğini düşünmemişti. Ta ki her şey tersyüz olana ve Ambrose'un eski yakışıklılığından eser kalmayana kadar… Tersyüz, beş genç adamın küçük bir kasabadan kalkıp savaşa gidişinin ve içlerinden sadece birinin geri dönüşünün hikâyesi... Hayatı, benliği, güzelliği kaybetmenin hikayesi... Bir kızın, yıkılmış bir çocuğa ve yaralı bir savaşçının, sıradan bir kıza olan aşkının hikâyesi... Kalp kırıklığının üstesinden gelen bir arkadaşlığın ve bilinen kalıpların dışına çıkan bir kahramanın hikayesi... Tersyüz, hepimizin içinde biraz iyiliğin biraz da kötülüğün olduğunu keşfettiğimiz modern çağın Güzel ve Çirkin'i...

2015'te çıkacak kitaplar;
Jamie McGuire'nin Maddox Kardeşler Serisi'nin ikinci kitabı olan Beautiful Redemption  27 Ocak 2015'te satışa çıkacak.
Konusu:Bir Maddox erkeği severse, bu sonsuza kadardır. Ama ya ilk aşkı siz değilseniz?


Liis Lindy bir FBI ajanıdır. İşiyle evli olduğuna karar veren Liis, nişanını bozarak Chicago’dan San Diego’ya transfer olmuştu. Masasını seven Liis, dizüstü bilgisayarına gönülden bağlıydı. Terfinin ve çözülmesi imkânsız bir davayı çözdükten sonra yöneticisinin elini sıktığının hayallerini kurmaktaydı.

Görevli özel ajan Thomas Maddox, kendini beğenmiş, bağışlamaz ve acımasızdı. Dünyanın en azılı suçlularını yakalamakla görevlendirilmiş ve istihbarat bürosunun sahip olduğu en iyi ajandı. Ne kadar hayat kurtarmış olursa olsun, ulaşamadığı bir tanesi vardı. Küçük kardeşi Travis bir bodrum katında çıkan ve düzinelerce üniversite öğrencisinin ölümüne neden olan bir yangına sebebiyet vermekten ötürü hapis cezasıyla karşı karşıyaydı ve medya bir suçlu bulmakta kararlıydı. Travis’in tek kurtuluş şansı mafyaya olan sıradışı bağıydı. Thomas, kardeşi Travis’i kurtarabileceği bir anlaşmayla onu FBI için işe almayı kabul eder.

Liis, inatçı, cüretkar ve her nasıl oluyorsa Thomas’ı yumuşatan birisidir ve bu da onu seromoniye Thomas’a eşlik edecek ideal kişi haline getirmektedir. Bir çift gibi görünerek Travis ve Abby’nin bir plajda yapılacak yemin tazeleme törenine katılacak ve Travis’e artık FBI için çalışacağı haberini vereceklerdir ama artık rol yapmalarına gerek kalmadığında Liis, belki de hiç rol yapmamış olduklarını fark eder…

Maddox Kardeşler serisinin bu ikinci kitabında, gizemli Thomas Maddox’un dünyasını tanıyacak ve bu anlaşılması güç adamın ilk aşkı olmasa bile son aşkı olmanın ne kadar güzel olabileceğini göreceğiz.
Ayrıca "Grinin Elli Tonu" filmine son 50 gün...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder