23 Aralık 2014 Salı

Ölüm Şarkısı Kitap Yorumu

Orjinal Adı:The Killing Song

Basım Tarihi:2013

Yazarı:P.J. PARRISH

Yayınevi:Arkadya

Tür:Roman,Aksiyon,Cinayet,Macera


Puanım:4/5
Beş farklı ceset... Beş farklı yer... Beş farklı kadın...Aynı katil tarafından öldürülmüş olmaları dışındaki tek ortak noktaları, sarışın olmalarıydı. Birbirleriyle olan bağlantılarındansa kimsenin haberi yoktu. Ta ki gazeteci Matt Owens, gözlerini bir anlığına kız kardeşinden ayırana kadar...
Miami Beach'te yaşayan kardeşini ziyarete gelen Mandy Owens, bir gece kulübünde eğlendikleri sırada aniden ortadan kaybolur. Çok geçmeden eski bir otel odasında cesedi bulunduğunda, suçluluk duygusuyla mücadele eden Matt'in

elinde katile ulaşmak için tek bir ipucu vardır. Kaçırıldığı saatlerde kız kardeşinin iPod'una yüklenmiş olan tüyler ürpertici bir şarkı ve onun sözleri.
Paris'te bir sevgili... Başını kestim...
Matt, bu ipucunun Paris'te işlenmiş bir cinayeti işaret ettiğini fark ettiğinde kendini kusursuzca kurgulanmış bir bulmacanın içinde bulur. Peki, bir sonraki kurbanını seçmeden önce bu saplantılı katilin aklını okuyabilecek kadar zeki midir?
Artık duyduklarınıza inanmayın. Bu oyunda hiçbir nota, hiçbir şarkı göründüğü kadar masum değil.
"Bu katilin hastalıklı aklının içine girdiğinizde çok şaşıracak ve bu kitaptan sonra şarkılara bir daha aynı gözle bakamayacaksınız."

Kendi Yorumum:
Kardeşinin kaçırılması ve ölü bulunmasının ardından işin ucunu bırakmıyor Matt ve katilin peşine düşüyor.Kitabın bazı bölümlerini katilin ağzından okuyoruz yani katil tamamen bir sır değil.Katili diğer katillerden ayıran bir özellik ise arkasında bilerek ipucu bırakması ve ipuclarımız ŞARKILAR.Her cinayete uygun bir şarkı var ortada.Şarkı sözlerinin bizi cesetlere götürmesi tüyler ürperticiydi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder