28 Aralık 2014 Pazar

TÜYAP Kitap Fuarı 2015 Takvimi


TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan kitap fuarlarının, 2015 takvimi belli oldu.

TÜYAP'tan yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Adana, Bursa, İzmir, Diyarbakır ve İstanbul'da 1 milyon 301 bin 500 okur, kitaplarla ve yazarlarla buluştu.


Yılın ilk kitap fuarı  TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi 'nde kapılarını açacak. Çukurova 8. Kitap Fuarı'na 250 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken fuar süresince söyleşi, şiir dinletisi, panel ve çocuk etkinlikleri gibi 50 etkinlik gerçekleşecek. Bu etkinliklerde ve 6 gün boyunca düzenlenecek imza günlerinde onlarca yazar, okurlarıyla buluşacak.
Bursa Kitap Fuarı, bu yıl da Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi''nde kitapseverlerle buluşacak. Kitap Fuarı, Bursa'da Haldun Taner'in 100. yaşını kutlamaya hazırlanıyor. Fuar süresince Haldun Taner'in, yaşamı, eserleri ve tiyatroya sunduğu katkıları söyleşi ve panellerle ele alınacak. Fuar, 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşirken 80 kültür etkinliğiyle yüzlerce yazara ve şaire ev sahipliği yapacak.
TÜYAP kitap fuarları, baharı 20. kez İzmir'de karşılayacak. Bu sene de Uluslararası İzmir Fuar Alanı 'nda (Kültürpark) gerçekleştirilecek 20. İzmir Kitap Fuarı, Aziz Nesin'in 100. yaşını çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Fuara 400 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken fuar süresince yaklaşık 150 kültür etkinliği düzenlenecek. Bu etkinlikler ve imza günleri yüzlerce yazarı, okurlarıyla bir araya getirecek.

YENİ BİR FUAR: KARADENİZ KİTAP FUARI

TÜYAP kitap fuarları, takvimine yeni yılda Samsun ile devam edecek. İlk kez düzenlenecek Karadeniz Kitap Fuarı,  TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi 'nde ziyaret edilebilecek. Karadeniz Kitap Fuarı kapsamında Melih Cevdet Anday'ın 100. yaşı, söyleşi ve panellerle kutlanacak. İlk kez gerçekleşecek fuara yaklaşık 150 yayınevi katılması ve fuar süresince 50'nin üzerinde kültür etkinliği düzenlenmesi bekleniyor.
34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapılarını, 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece'de açacak. İstanbul Kitap Fuarı'na yurt içi ve dışından 800'ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak. Fuar boyunca 50'den fazlası çocuklara yönelik olmak üzere, 300'e yakın kültür etkinliği düzenlenecek.

2015 TÜYAP Kitap Fuarları

Çukurova 8. Kitap Fuarı: 13-18 Ocak
Bursa 13. Kitap Fuarı: 14-22 Mart
20. İzmir Kitap Fuarı: 18-26 Nisan
Karadeniz Kitap Fuarı-Samsun: 18-24 Mayıs
34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı: 07-15 Kasım
Kaynak:Habertürk


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder