1 Temmuz 2015 Çarşamba

Gündüzsefası/Sarah Jio-YORUM
Acı ne kadar derinde olsa da zamanla tüm çiçekler güneşe döner yüzünü… 

Kalbin anahtarıdır gündüzsefası. Ruhlarında en derin izleri taşıyanları bile çiçekleriyle sarmalar, filizleriyle umut taşır. İşte böyle gündüzsefasının süslediği bir yüzen evde yaşayan Penny Wentworth, 1950'li yıllarda ünlü bir ressamla evlidir. Her şeye sahip olan Penny'nin tek eksiği ise küçük evlerini taçlandıracak bir bebektir. Ancak gün geçtikçe tek eksiğinin bu olmadığını anlayacaktır çünkü sevgiyi yürekten hissetmek gerekiyordur. Onun hissettiği tek şey ise içini kemiren acıdır…

Ada Santorini New York'ta yaşadığı trajediden sonra ağır depresyondadır. Kendini toparlamak için Seattle'a Tekneler Caddesi'ne gelir. Burada kiraladığı bir yüzen evde eski bir sandık bulur. Sandıkta Penny Wentworth adında bir kadına ait eski eşyalar vardır. Gariptir ki Tekneler Caddesi'ndeki hiç kimse bu kadınla ilgili konuşmak istememektedir. Merakına yenik düşen Ada, Penny'nin gizemli geçmişine adım atarken kendi geleceğini de örmeye başlayacaktır. 

Okuyucuları kalemiyle büyüleyen Sarah Jio'dan bir başyapıt daha. Gündüzsefası'nı okurken, ne kadar imkânsız görünse de her şeyin bir umuda açılacağını göreceksiniz


 Penny ve Ada farklı zamanlarda aynı acıları yaşamış 2 kadın.Her Sarah Jıo kitabı gibi sıcacık,insanı hem hüzünlendiren hem de sevindiren bir hikayeye sahip.

Konu itibariyle Böğürtlen Kışına benzettim.Ortada çözülemeyen bir sır ve bunu çözmeye çalışan bir kadın... Yinede bu beni sıkmadı.Çünkü akıcıydı ve harika bir uslüba sahipti.

Penny'nin hikayesini daha çok beğendim.Onun bölümlerini daha zevkle okudum.Srah Jio okuyanlar bilir tüm kitap boyunca olay anlatılır durur ve sonunda BOOM! Bomba patlar sırlar açığa çıkar,karakterler arasındaki ilişki açıklanır ve çoğu zaman bu bizi şaşırtır.Gündüzsefasıda da bomba patladı ama ben hiç etkilenmedim.Sonu çok aceleye gelmiş gibiydi.

Bir Yağmur Sonrası bir Böğürtlen Kışı olmasa da yine de güzeldi.Tavsiye ederim
Ayrıca kapağına bayıldım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder