7 Ağustos 2015 Cuma

2.KMBT||Cennetin Rengi/E.V.Mitchell-Yorum+Yazar Tanıtımı


Herkese merhaba!! Kitap Melezleri ile Blog Turu olarak tur kitabımız Cennetin Rengi'ydi.Uzun süredir TBR listemde olduğu için tur kitabımız olduğuna ayrı bir sevindim.

Sophie Duncan herkesin hayalini kurduğu bir hayatı yaşıyordur. Başarılı olduğu bir işi, mutlu bir yuvası ve bu yuvayı neşesiyle taçlandıran bir de iki yaşında kızı vardır. Ancak bir gün aldığı bir haberle tüm dünyası altüst olur. O zamana kadar yaşadığı hayatın bir yalandan ibaret olduğunu anlayan Sophie, artık kaderini karşılama vaktinin geldiğinin farkındadır. Yok saydığı annesiyle yüzleşerek geçmişindeki sırların kilidini açacaktır. Ve öyle bir an gelecektir ki gerçekten yaşamakla sevmenin ne demek olduğunu doğaüstü bir olayla keşfedecektir. 


Cennetin Rengi her zaman umut vardır dedirten muhteşem bir hikâye. Aşkın gücünü, kendini yeniden keşfetmeyi, kalp kırıklığını ve iyileşmeyi anlatan bu romanı okurken, sayfaların akıp gittiğini anlayamayacaksınız.Öncelikle ön ve arka kapağı olsun,iç tasarımı olsun harika!Arkadya Yayınları her kitabında çok iyi iş çıkartıyor.Bu yüzden onları tebrik ediyorum.

Sophie sevgi dolu bir eşe,dünyalar tatlısı bir kıza ve başarılı bir kariyere sahip.Ancak bir gün aldığı kötü bir haberle dünyası başına yıkılıyor.En çok destek beklediği kişiden beklediğini bulamıyor.Artık kabuğuna çekilmiş,sakin ve keder dolu bir hayat yaşarken yaşadığı bir olay hayatını tamamen değiştiriyor.Aile sırları ortaya çıkarken,hem annesinin hem kendisinin geçmişini öğreniyor.

Kitap çok güzel başladı.Giriş bölümünde yazarın yaşam ve ölüm hakkında yazdığı yazı çok güzel ve anlamlıydı.

" Ardından zamanında kıymetini bilmediğiniz tüm o güzel anılar ve sevginizi yeterince gösteremediğiniz insanları hatırlayarak paniğe kapılırsınız. Kalbinizin derinliklerinden tek bir dua yükselir: Lütfen, son bir şans daha.."

Giriş bölümünü Çağla'nın blogunda(OkurdaOkur) bulabilirsiniz.Giriş bölümünden sonra olaylar gelişmeye başladı.Hele ilk 100 sayfada ağlamanız olası.Özellikle sulugözseniz garanti!   Ortalara doğru Sophie'nin annesi Cora kendi geçmişini anlatmaya başlıyor.Ve hem annenin hem Sophie'nin geçmişi hakkında birçok şey öğreniyoruz.
Matt,Cora ve Peter'ın arkadaşlığını okumak çok keyifliydi.Ve yazar sonlarda sizi yine ağlatıyor.

Cennetin Rengi ders niteliğinde bir kitaptı.Duygusallığı bol,altı çizilecek cümleleri çoktu.

Gerçek aşkı,
Pişmanlıkları,
Hayatın Getirdiklerini ve
Bizden Götürdüklerini
çok güzel anlatan bir kitaptı.

Tek gözüme batan tarafı olayların çok hızlı gelişiyor olmasıydı.Tabi bu akıcılığını çok daha arttırmış..Tavsiye ederim!     4/5

Vee İnstagram hesabımızdan kitabın çekilişini düzenliyoruz.Katılmak isterseniz sizi şöyle alalım ÇEKİLİŞ İÇİN TIKLAYIN


Yazar Hakkında:Yazar hakkında iki laf edeyim dedim arattım Google'da adını.Yok.E.V.Mitchell adında kimseyi bulamadım.Çünkü bu ad yazarın gerçek adı değilmiş.Gerçek adı Julianne MacLean.Tarihi roman yazarı.Belki tanırsınız çünkü ülkemizde de yayımlanmış kitapları var.Örneğin;


 Amerikan Varisleri Serisi
1.Beni Aşka İnandır
2.Aşkın Kollarında
3.Aşk Gelince

İskoçyalı Üçlemesi
1.Ben Sana Tutsak

Yazar özellikle tarihi-aşk romanları yazdığı için Cennetin Rengi onun için çok farklı bir deneyim.Kanadalı yazar birçok ödüle sahip.Şuan eşi ve kızıyla birlikte Nova Scotia'da yaşıyor.
Cennetin Rengi Cennetin Rengi Serisi'nin 1.kitabı.Seri tam 8 kitaptan oluşuyor ve her kitap birbirinden bağımsız.

Cennetin Rengi Serisi(The Color Of Heaven Series)
1.Cennetin Rengi(The Color Of Heaven)
2.Kaderin Rengi(The Color Of Destiny)
3.The Color Of Hope
4.The Color Of a Dream
5.The Color Of a Memory
6.The Color Of Love
7.The Color Of the Season
8.The Color Of Joy

Bir dahaki yazımda görüşmek üzere :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder