20 Ekim 2015 Salı

5.KMBT||Karanlıkta/Laura Kaye-YORUM+ALINTILAR

5.Kitap Melezleri ile Blog Turundan herkese merhaba! Tur kitabımız Laura Kaye'in Karanlıkta kitabıydı.Fazla uzatmadan hemen konusuna geçiyorum.
 Kitap Adı:Karanlıkta
Orjinal Adı:Hearts in Darkness
Yazarı:Laura Kaye
Yayınevi:Novella Yayınları
Seri Adı:Hearts in Darkness
Seri Sıralaması:1/2

Karanlıkta neyle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz...

İki Yabancı
Makenna James daha kötü bir gün geçiremeyeceğini düşünüyordur; ta ki zifiri karanlık bir asansörde bir yabancıyla mahsur kalana dek. İnce çizgili tayyörünün içinde salınan şık muhasebecinin telefonu çalınca dikkati dağılır ve asansördeki adamda gözüne çarpan tek şey, elinin üstündeki ejderha dövmesidir.

Dört Saat
Kızıl saçlı bir kadın telaşla asansöre binip çantasında telefonunu aramaya başlayınca Caden Grayson keyiflenir. Birden elektrik kesildiğindeyse bu keyif yerini paniğe bırakır. Pirsinglerine, dövmelerine ve korkunç görünümlü yarasına rağmen karanlıktan ve dar alanlardan çok korkmaktadır. Şimdiyse en kötü kâbusunun içinde hapsolmuştur.

Zifiri Karanlık Bir Asansör
Şimdi Makenna ve Caden'ın korkuyla baş edebilmek için birbirlerine yardım etmeleri gerekmektedir. Dış görünüşe dayalı önyargıları olmayınca ne kadar çok ortak noktaları olduğunu fark ederler. Ortamı ısıtan karanlıkta aralarındaki çekim giderek büyür ve havada kıvılcımlar uçuşmaya başlar. Peki ama ışıklar tekrar yandığında da aynı şekilde hissedecekler midir?

"Laura Kaye yoğun bir duygusal atmosfer, tutkulu bir çekim ve eğlenceli diyaloglarla ilgi çekici bir okuma sunuyor. Tek kelimeyle muhteşem, şiddetle tavsiye ediyoruz."
-Manic Reviews-

"Karanlıkta, birbirinden çekici karakterleriyle çok romantik ve şehvetli. Bu kitabı çabucak bitireceksiniz ama kesinlikle tadı damağınızda kalacak."
-Book Wenches-

"Uzun zamandır böyle etkileyici, duygusal ve kahramanların psikolojik altyapısını başarıyla veren bir aşk hikâyesi okumamıştım. Bu kitap beni diğer Laura Kaye kitapları için sabırsızlandırıyor."
-One Good Book Deserves Another-
160 sayfalık bu kısacık hikaye bir asansörde başlıyor.Makenna berbat bir günün ardından bir de asansörde mahsur kalıyor ama yalnız değil.Saatler boyunca mahsur kaldıkları bu asansörde isminin Caden olduğunu öğrendiği adamla yakınlaşmaya başlıyor.Peki,bu özel çekim ışıklar yandığında da devam edecek mi?

Kapaktan başlamak istiyorum.Kapakta dövmeleriyle Caden'ı ve Makenna'yı görüyoruz.En az orjinal kapağı kadar güzel.Ayrıca iç tasarımında da özen gösterilmiş.

Caden'ın klostrofobi yani kapalı alanlarda kalma korkusu var.Makenna onu sakinleştirmek için birbirlerine soru sormaya başlıyorlar.Aralarındaki bu özel çekimde böyle başlıyor.

Kitapta ki en sevdiğim olay aralarındaki aşkın dış güzelliğe değil iç güzelliğe bağlı olmasıydı.Çünkü Makenna asansöre bindiği anda elektrikler kesiliyor ve birbirlerinin yüzünü dahi göremeyecek kadar zifiri karanlığa hapsoluyorlar.Aşkın birbirlerini görmeden tanıyarak doğması hoşuma gitti.

Caden gizemli ve çekici bir adam.Pircingleri ve dövmeleriyle kaplanmış o sert görüntüsünün ardında yardımsever ve yaralı bir adam yatıyor.Makenna ise merhametli ve çekici bir kadın.Yazarın akıcı ve samimi anlatımı kitabı daha da güzelleştiriyor.

Son olarak kitapta +18 sahnelerin bulunduğunu belirteyim.
Novella Yayınları'na çok teşekkür ederiz.

Kadınlar neden bu kadar çok çanta taşıyorlardı ki?
Caden yıpranmış yumuşak kot pantolonunun ceplerine sığmayan hiçbir şeyi taşımazdı.
(Burda kendimi gördüm.)


"Şirkette ki tek kadın benim."
"Ne iş yapıyorsun?"
"Acaba Yirmi Soru Yarışmasında mıyız?"

"Sen kaç yaşındasın?"
Makenna gülümsedi."Öyle olsun." Abartılı bir şekilde iç geçirdi."Yirmi beş yaşındayım."
"Daha bebek sayılırsın."
"Kes sesini yaşlı adam."
Caden bir kahkaha koparınca Makenna sırıttı.


1 yorum:

  1. bir kitap aşığı olarak sizi tesadüfen buldum. çok başarılı bir blog olmuş elinize sağlık. amatör olarak yaptığınız bu blogdan para kazanmak isterseniz lütfen irtibat kurun. saygılar.
    tuncmert1515@gmail.com

    YanıtlaSil